Építőmérnöki szakágvezető pozícióra keresünk kollégát

2024. szeptember 6.

Az OLAJTERV Tervező Zrt. a MOL Csoport tagjaként több mint 50 éves tapasztalatunkkal meghatározó szereplői vagyunk a hazai és a közép-kelet-európai olaj- és gáziparnak, vegyiparnak, valamint az energetika szektornak. Fő profilunk a tervezés és mérnöki szolgáltatások.

Jelenleg az alábbi pozícióba keresünk új munkatársat:

Építőmérnöki szakágvezető

Feladatok:

  • Irányítja és összehangolja a vezetése alá tartozó magasépítési, mélyépítési és vezetéktervezési szakterületek munkáját.
  • Feladata a hatékony együttműködés kialakítása a külső és belső stakeholderekkel, projekt team tagok delegálása.
  • Közreműködik ajánlatok és projektek műszaki tartalmának meghatározásában, erőforrás tervezésében, határidőinek meghatározásában, valamint a szerződések előkészítésében.
  • Szakági vezető tervező által elvégzett azonos feladatok esetében annak ellenőrzése és jóváhagyása.
  • Részt vesz a megrendelővel történő szakmai egyeztetéseken és adott esetben, vitás helyzetben döntést hoz, szem előtt tartva a projekt és a vállalat érdekeit.
  • Ajánlatok és projektek kapcsán az altervezői közreműködési igény egyeztetése a projektmenedzserrel. A projekt során bevont altervező/alvállalkozó által elvégzett munka nyomon követése és ellenőrzése, szakági vezető tervezővel történő ellenőriztetése.
  • A vezetése alatt dolgozók számára szakmai irányítást, támogatást nyújt, beleértve a betanítást, a szükséges képzéseket és a motivációt.
  • Szakmai kompetenciák és felkészültség biztosítása, javaslattétel az engineering tevékenységet támogató eszközök és rendszerek fejlesztésére valamint a szakágon belüli fejlesztések, típustervek, tervezési segédletek kidolgozásának kezdeményezése, ezek bevezetésének és alkalmazásának rendszeres ellenőrzése.
  • Új folyamatokat, megoldásokat kínál a minőség javítása, a költséghatékonyság növelése és a határidők tartása érdekében.
  • A szakág feladatinak projekt tervnek megfelelő, minőségi, határidőre és előirányzott költségkereten belüli teljesítésének biztosítása, az előrehaladás naprakész követése a szakágon belül, az előrehaladás rendszeres értékelése.
  • Elvégzi a szakmai legjobb gyakorlat szerinti területére vonatkozó egyéb teendőket.

Elvárások:

  • építészmérnöki vagy építőmérnöki végzettség (MSc)
  • minimum 8-10 év szakmai tapasztalat
  • ipari létesítmények tervezésében szerzett tapasztalat
  • kiváló kommunikációs és interperszonális képesség
  • hatékony szervezés és erőforrás-felügyeleti képesség
  • komplex látásmód, eredményorientált szemlélet
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • MS Office felhasználói szintű ismerete
  • mérnöki programok ismerete (építészet, tartószerkezettervezés, infrastruktúra tervezés)
  • „B” kategóriájú jogosítvány

Előny:

  • Tartószerkezeti (T) jogosultság megléte
  • BIM tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Szakmai tudáson, tapasztalaton alapuló versenyképes jövedelem
  • Belföldi-, és nemzetközi tervezési gyakorlat
  • Nagy gyakorlatú, lendületes csapat
  • Béren kívüli juttatások (cafeteria, egészségbiztosítás)
  • Céges autó
  • Család- és állatbarát munkahely

Munkavégzés helye:

  • Budapest

Munkaidő:

  • Teljes munkaidő
placeholder